מעצבי קולקציות ריהוט גן

טובי המוחות האחראים על ריהוט הגן שלנו ושלכם. בואו להכיר את המעצבים שעובדים עם גנים ושושנים

MONICA ARMANI

תשומת לב לפרטים ותחושה של שלמות גיאומטרית מאפיינת את עבודתה של האדריכלית והמעצבת האיטלקית Monica Armani. כיום היא מעצבת עבור בתי העיצוב Moroso, Poliform, Boffi ואחרים. במשך יותר מ-20 שנים היא עבדה עם בעלה Luka באופן הדוק. את ילדותה בילתה בווילה שתוכננה על ידי אביה, אדריכל רציונליסטי, שבו העיצוב והאסתטיקה הפורמאלית הם דגש ברור והכרחי. שם גם גילתה את החיבה הגדולה לריהוט גן. אלמנטים אלה ניכרים גם בעיצוביה היום. Armani עיצבה את קולקציית Tosca, בעלת עיצוב ייחודי ואלגנטי בקליעה רחבה ואנכית.

גנים ושושנים - MONICA ARMANI
גנים ושושנים - PIERGIORGIO CAZZANIGA

PIERGIORGIO CAZZANIGA

Piergiorgio Cazzaniga נולד ב-1946 וכבר משחר ילדותו בילה שעות ארוכות בנגרייה של אביו. התשוקה לרהיטים קבלה ביטוי אקדמי בלימודי עיצוב הפנים. בשנת 1966 החל לשמש כאחראי על מחלקת הייצור והפיתוח של חברת Boffi Cucine. בשנת 1971 הפך להיות שותף בסטודיו A&D ביחד עם לואיג׳י מאסוני, שם עיצבו מוצרים, אולמות תצוגה ותערוכות לחברות המובילות בעולם ביניהן Boffi, Poltrona Frau, Matteograssi. ב-1991 הקים סטודיו עצמאי בו הוא ממשיך לעצב עבור המותגים המובילים בעולם, דוגמת La Palma, MDF Italia, Composit ועוד. יצירותיו החדשניות זכו בפרסים רבים והוא נחשב לאחד מהמעצבים האיטלקים הידועים הפועלים כיום. Cazzaniga עיצב את קולקציית Vis A' Vis.

MERCKX & MAES

Marc Merckx ו- Pieter Maes נפגשו כשעבדו במשרד האדרכילות של וינסנט ואן דיוז'ן. וגילו ששניהם חולקים את אותו הגיון וחזון לגבי עיצוב. Merckx עבד 15 שנים כמנהל עיצוב ומעצב מוצרים אצל ואן דויז'ן במהלכן ניהל פרויקטי מגורים ומסחר וגם עיצב רהיטים עבור מותגים בינלאומיים. Maes הפך למעצב עצמאי בשנת 2006, לאחר שצבר ניסיון בכמה אולפניי עיצוב בפריז, אמסטרדם ואנטוורפן ושיתף פעולה עם אומנים ומעצבים שונים. פילוסופיית העיצוב של הצמד הבלגי שואפת לצמצום ונשענת על מבניות זורמת ואוורירית ועל חומרים חזקים. תשומת לב רבה מוקדשת להיבטים טכניים ולחלוקה פרופורציונאלית של הריהוט, תוך תשומת לב רבה לניחוחות הייצור הידני. השניים עיצבו את קולקציית ILLUM.

גנים ושושנים - MERCKX & MAES
גנים ושושנים - ANDREI MUNTEANU

ANDREI MUNTEANU

Andrei Munteanu נולד ברומניה ולמד עיצוב תעשייתי בגרמניה. תחילה הושפעו עבודותיו מתחום מדעי הטבע אך בהמשך החל לפתח את הזהות האומנותית שלו. בעיצוביו ניכרים השפעות מהעיצוב האיטלקי הזוהר, האדריכלות היפנית ואף אמנות פרימיטיבית. Munteanu מצמצם את ההתערבות העיצובית עד למינימום ההכרחי ועוסק בניתוח מהות הרהיט. זוהי גישה המקדמת פשטות ואלגנטיות טהורה. Munteanu עיצב את PURE SOFA - הספה המעוצבת הראשונה לשימושי חוץ.

BRAM BOLLEN

Bram Bollen  התחיל את מסלול הקריירה שלו כמתמחה ב-Tribu. כשהשלים את לימודי התואר השני בעיצוב מוצרים, מותגים רבים נוספים גילו את כישרונו. ב-2006 הוא הקים הסטודיו שלו "Plan B" המתמקד בעיצוב מוצרים. Bollen נחקק במורשת Tribù כראשון שעשה שימוש בטכנולוגית הזרקת פלסטיק לעיצוב כסאות חוץ. התוצאה הייתה אוסף וינטג' מרענן, המושפע משנות ה-70. שימוש מעניין שעושה בולן בחומרי גלם הוא ה-Canax, סיב חזק המבוסס על PVC וצמח הקנביס. Bollen עיצב את קולקציות VINTAGE NEW 2015 ו-TERRA.

גנים ושושנים - BRAM BOLLEN
גנים ושושנים - FABIAAN VAN SEVEREN

FABIAAN VAN SEVEREN

Fabiaan Van Severen נולד בשנת 1957 בבלגיה. הוא סיים את לימודי האמנות שלו במסלול ציור אך עם הזמן תיעל את נטיותיו האומנותיות אל עבר עיצוב הרהיטים ואדריכלות הפנים. חומרי הגלם הם מוטיב מרכזי בעבודותיו של Van Sevren. וואן סוורן עיצב את קולקציית Mirth. לשולחן ולספסל בקולקציה הוא בחר באלומיניום: חזק, אידיאלי לשימוש חיצוני וממוחזר לחלוטין.

STUDIO SEGERS

Wim Sergers היה מעצב הבית של Tribu במשך שנים רבות. עיצובו את כיסא Natal הקנה לו ול-Tribu הכרה בינלאומית רחבה. כישרונו וסגנון העיצוב המהפכני לאותה תקופה, זיכו אותו בפרס Henry van de Velde. הגישה הארכיטקטונית שמאפיינת את Sergers מבוססת על נוחות ופונקציונליות. לגישה זו ולסגנונו העיצוב של Sergers היתה השפעה רבה על תפיסתה העיצובית של Tribù. לאחרונה הצטרף לסטודיו Bob של Wim.

Sergers עיצב את קולקציית NATAL.

גנים ושושנים - STUDIO SEGERS
גנים ושושנים - LIEVORE ALTHERR MOLINA

LIEVORE ALTHERR MOLINA

סטודיו Lievore Altherr Molina הוקם בשנת 1991, על ידי שלושת שותפיו: אלברטו ליבורה , גנט אלטר ומנאל מולינה. את עבודותיו של סטודיו

LIEVORE ALTHERR MOLINA ניתן לראות בתערוכות החשובות בעולם ועבור מותגי העילית. הסטודיו מתמחה בעיצוב מוצרים ורהיטים וזכה על עבודותיו בפרסים ובהערכה בינלאומית רחבה. לצד עיצוב מוצרים מסחריים, הסטודיו מקיים גם מסורת הוראה ואקדמיה ונותן סמינרים וקורסי הכשרה במוסדות אקדמיים בספרד ובעולם. הסטודיו עיצב את קולקציית BRANCH.

VINCENT VAN DUYSEN

Vincent Van Duysen נולד בבלגיה, בשנת 1962. בשנת 1985 סיים את לימודי האדריכלות והחל לעבוד במילאנו עם סיניסייה רוג'רי  וקבוצת העיצוב אלדו סיביס-סוטסאס. בשנת 1990 החל את דרכו העצמאית באנטוורפן. כיום, הוא מבצע פרויקטים בכל רחבי העולם. מלבד עבודתו האדריכלית ואן דוייסן ידוע גם במוצרים וברהיטים שהוא מעצב, בין השאר ל-B&B Italia, WOW, Tribù, Brix, Obumex ועוד. בשנת 2009 אף זכה בפרס "מעצב השנה" היוקרתי בתערוכת

Maison & Objet בפריז. Van Duysen עיצב את קולקציית NUTRA.

גנים ושושנים - VINCENT VAN DUYSEN